Fogfehérítés


A szép és természetes fogsor lehet még szebb is, ha professzionális fogfehérítéssel kezeljük. A fog eredeti színe leginkább a genetikától függ, de a táplálkozási (- színes ételek (zöldség-gyümölcs), italok (pl. vörösbor, kávé) fogyasztás -), dohányzási szokások nagyban hozzájárulnak az elszíneződéshez. A fehérítő fogkrémek az esetek többségében nem hoznak olyan látványos eredményt, mint amilyenről Ön álmodik.

Ha valóban magabiztos és hófehér fogakat szeretne, akkor a rendelőnkben végzett lámpás fogfehérítést, vagy az otthoni sínes módszert tudjuk Önnek ajánlani, melyekkel biztonságosan érhet el kiváló eredményeket. Az otthoni módszer kissé több időt vesz igénybe, a rendelőnkben végzett fogfehérítés azonnal nagyon látványos változást hoz.

Próbálja ki Ön is, és érezni fogja, hogy egy magabiztos mosollyal mennyivel sikeresebb lehet a karrierjében és a magánéletében egyaránt!

Image
Image

Ultrahangos fogkő-eltávolítás


A genetikán felül a fogkőképződést befolyásolja a tea-és kávéfogyasztás, a dohányzás, vörösbor mely során elszíneződhetnek. A sárgás-barnás szín sok árnyalattal fehérebbé varázsolható rendelői körülmények között. E komplex szolgáltatásunk keretében eltávolítjuk a fogkövet fogairól, ami azért fontos, mert a fogkő a fogágybetegségek egyik fő okozója lehet.

Fogkő-eltávolítás | fogkő a fogágy betegség okozója


A fogkő – hazánkban - a népbetegségnek számító fogágy betegség okozója, a baktériumok melegágya, ami nem csak szájszagot eredményez, de az egyébként egészséges fogak kilazulását és elvesztését is okozhatja.

 
Image

A fogkő-eltávolítás, tehát nem csak esztétikai szempontból fontos, hanem fogak megóvása miatt is. Azt is fontos tudni, hogy a fogkő nem mindig látszik. A fogkő eltávolítása után megszűnik a fogkő okozta irritáció és a fogkőben megtelepedett baktériumok által okozott ínygyulladás, fogínyvérzés vagy rossz lehelet.

Ha Ön is tapasztalata az alábbi tünetek valamelyikét, feltétlenül keressen fel bennünket!

  • Rossz lehelet
  • Lerakódások, elszíneződések a fog tövében (különösen belül)
  • Fogínyvérzés (különösen fogmosáskor)
  • Fogágy-gyulladás, ínygyulladás, érzékeny íny, ínysorvadás
  • Kilazult fogak
  • Fogpótlás okozta irritáció

Szabaduljon meg fájdalommentesen a fogkőtől és a lerakódásoktól, még mielőtt nagyobb bajt okozna!
 

Ultrahangos fogkő-eltávolítás | fogkő levétel a gyakorlatban


A fogorvosi rendelőkben végzett ultrahangos fogkő-eltávolítás során az ultrahang segítségével aprólékosan leszedjük a fogköveket. Az ultrahangos fogkő-eltávolítás a legapróbb felrakódások eltávolítására is kitűnően alkalmazható, úgy, hogy fogkő-eltávolítás közben, mivel anyaga lényegesen keményebb, mint a fogkőnek, nem hat károsan a fogzománcra. Az ultrahangos fogkő-eltávolítás során használatos készülék, finom hegyei segítségével még a fogínytasak mélyebb területeire is tudunk jutni, úgy hogy az ínyt véletlenül sem sérthetjük meg!

Az ultrahangos fogkő-eltávolítás során felléphet fognyaki érzékenység, esetleg gyenge fájdalom, mivel a fogkőeltávolító kezelés pont azokat a területeket érinti, ahonnan a fogkő lenyomta az ínyt, érzékennyé téve ezzel a fognyakat, illetve a gyökérfelszínt. A fogkőeltávolítás utáni érzékenység páciensenként változó. Akad olyan, aki semmit nem érez, mások enyhe érzékenységről, hidegérzetről számolnak be, míg akad olyan is, akinek a fogkőeltávolítás csak érzéstelenítővel oldható meg.

Az ultrahangos fogkő-eltávolítás befejező művelete az Air-Brush sópolírozás, mellyel a legfinomabban simíthatók le a szűk fogközök is, mindemellett fogfehérítő hatása is van.

Image

Fogpótlás

 

A fogaknak számos feladatuk van az életünk során. Leginkább az étel harapására és megrágására használjuk őket, de ezen kívül szerepük van a hang- és szóképzésben és az arc harmóniájának kialakításában. Így aztán a hiányzó fogak pótlása már egyetlen fog hiánya esetén is nagyon fontos.

A fogpótlás feladata nemcsak a hiányzó fogak pótlása, hanem a működési és esztétikai zavarok kezelése, valamint a fogvesztés miatt később kialakuló elváltozások megelőzése.

Foghiány következtében megbomlik a fogazat egysége, az egyes fogak hiánya a fogak elmozdulásához (vándorlásához) vezethet, újabb problémákat okozva.

Image

Előfordulhat, hogy a fogat már betéttel sem lehet felépíteni, vagy letörik abból egy jelentős darab, esetleg esztétikailag nem nyeri el a tetszést. Ilyenkor többféle lehetőségünk van a pótlásra és a vonzó mosoly megteremtésére. Míg frontfogak esetén sokszor esztétikai okok indokolják ezt, addig a hátsó fogak esetében az optimális rágás múlhat a megfelelő fogpótlás választásán.

Egy vagy több fog pótlására hidat szoktunk alkalmazni. Amennyiben nem áll rendelkezésre olyan fog, mely pillérként lenne használható, akkor akár az implantátum beültetése is megfelelő döntés lehet. A híd egyébként a mozgó fogak összekötésekor sínező szerepet tölt be, így megelőzhető a fogak elvesztése, s a fogínysorvadás miatt meglazult fogak erősíthetőek ilyen módon. Műfogsor segítségével is pótolhatóak az elvesztett fogak, ezt akkor szokta javasolni a szakember, ha a meglévő fogak már nem bizonyulnak elegendőnek ahhoz, hogy megtartsanak egy hidat. A modern műfogsorok már sokkal inkább kényelmesen viselhetőek, mint a korábban alkalmazottak, ám a megfelelő szájhigiéniára és a protézis tisztítására fokozott figyelmet kell fordítani.

Fog mobilitás/elvesztés okai lehetnek:

  • fogszuvasodás
  • a fogágy gyulladásos folyamatai
  • az állcsontok életkorral járó természetes sorvadása
  • trauma/baleset
  • gócos fog


Foghiány következményei lehetnek:

  • rágóképesség csökkenése, emésztőszervi megbetegedések
  • a fogágy betegsége, ami egyre több fogat érint
  • a megmaradt fogak túlterhelése, emiatt fokozott kopása
  • a megmaradt fogak kiemelkedése, szomszédos fogak dőlése, vándorlása
  • az állkapocsízület fájdalma, kattogása
  • hangképzés zavara
  • esztétikai hátrány, megváltozott arckifejezés, pszichés gátlások
Image

Fogpótlásokat két csoportra osztjuk:


Rögzített fogpótlás (korona, híd, gyökércsapos fogművek)

A rögzített fogpótlás körébe tartoznak a megmaradt fogakhoz vagy implantátumokhoz rögzített, gondosan előkészített és a szájból el nem távolítható beragasztott pótlások. Eltávolításuk fogorvosi beavatkozással történik. Fontos megemlíteni, hogy a fix rögzített fogpótlás az eltávolítás során károsodik, ezért az eltávolított fogpótlás újra már nem helyezhető a szájba. Rögzített fogpótlás típusai: korona, híd, gyökércsapos fogpótlás.

Kivehető fogpótlás (részleges, teljes)

Teljes műfogsor: fogatlan állcsontra készített pótlás. Részleges műfogsor: hiányzó fogak pótlása az adott állcsonton. A kivehető részleges fogsor precíziós rögzítésnek nevezett fémkapcsokkal rögzíthető a természetes fogakhoz.
Ezeket orvosi beavatkozás nélkül is el lehet távolítani.


Esztétikus fogpótlások, koronák | Rutin fogászati kezelések


Amikor a fog funkciója (rágás és esztétikus megjelenés) fogtöméssel vagy betéttel nem állítható helyre, indokolt a korona alkalmazása. Fogászati rendelőnkben rutineljárásként készítünk természetes kinézetű, esztétikus fogkoronákat, hidakat és fogpótlásokat. A fogkorona teljes foghelyreállító módszer, beborítja a fog teljes felszínét és megvédi azt a töréstől. A korona nem színeződik el, tartós és ellenálló.

 

Koronák, hidak alapanyaga:


Fém-kerámia

Több fog hiánya esetén is tartós, mindez a fémváznak köszönhető. Erre a fémvázra égetik rá egy speciális technikával a porcelánt, aminek köszönhetően, esztétikailag is tökéletes híd készíthető. Hátrányaként említhető, hogy a fémvázzal szemben kialakulhat allergiás reakció.

Fémmentes cirkónium-oxid

Semmilyen fémet nem tartalmaz. A híd váza cirkónium-oxidból épül fel, mely négyszer erősebb a fémeknél. Fémallergia esetén is alkalmazható és tökéletes esztétikus élményt adó. Ez hasonlít legjobban a természetes fogakhoz. Cirkon korona előnyei:

  • teljesen fémmentes ezáltal nem vált ki allergiás reakciót
  • a valódi fogakkal megegyező külső
  • nincs hideg/meleg érzékenység
  • rágófogakhoz is elég nagy szilárdságú, nagy ellenállóképesség
  • nincsenek sötét csíkok a fogíny mentén, nincs elszíneződés
  • a CAD/CAM technológiának köszönhető pontos illeszkedés
  • erős vázának köszönhetően hidak készítésére is alkalmas


Speciális hídtípusok | Inlay


Ezt a speciális hídtípust abban az esetben ajánljuk, amennyiben a szomszédos fogakban tömés vagy szuvasodás van. A hiányt határoló fog elcsiszolása helyett a fogban levő kis szuvasodás, vagy a tömés átalakításával egy üreget képzünk. A foghiány előtti, és a foghiány mögötti fogakban is szükséges egy kis üreg készítése. Majd mindkét üregbe egy speciális ragasztó segítségével ragasztjuk be a végleges hidat.

Ez a hídtípus egyrészről pótolja a hiányzó fogat, másrészről az inlay esztétikusan tölti ki a hiányzó fogszövetet is. Az inlay elhorgonyzású híd legnagyobb előnye, hogy a foghiányt határoló ép fogakat nem kell lecsiszolni, míg hátránya, hogy több fog hiányzása esetén nem alkalmas a pótlására.

 

Image

Esztétikai fogászat

 

Az esztétikus tömések lényege, hogy a fog korábbi színét és formáját lehet velük helyreállítani.

  • A kompozit tömőanyagot különböző színekből állítják össze a pontos árnyalathoz, így az „láthatatlan” lesz.
  • Csak minimális mennyiségű egészséges fogszövetet kell eltávolítani a tömésre alkalmas fogüreg kialakításához.
     

Hogyan készül a fogtömés?


Röntgen
- Minden esetben először fogászati röntgent készítünk a kérdéses fogról

Image

Mechanikus tisztítás - Miután az érzéstelenítő injekció hat a szuvas részeket gyémántfejes csiszolóval eltávolítjuk. A legkorszerűbb fogászati gépeink vannak, így ez nem tart soká. Nem fáj, de a rezgés és a hang kellemetlen lehet. A szuvas rész eltávolítása kellemetlen szagokkal is járhat. Utána gömbfúróval kitisztítjuk az érintett részt.

Tömés előkészítés - teljesen sima fogfelületeket savval kezeljük, hogy a tömőanyag meg tudjon tapadni.

Fogtömés


Kompozit tömés, fogszínű műanyag

A legelterjedtebb tömőanyag a fényre kötő műanyag. Esztétikus, általánosságban minden fogorvos használja. Hátulütője. hogy szuvasodhat a fog mellette, ellentétben a koronával.

Üvegionomer

Üvegionomer cement egy intelligens, nem fémtartalmú anyag. Tejfogaknál fognyaki töméseknél ajánlott. Kitűnő szövetbarát tulajdonságokkal rendelkezik.

Image

Gyökérkezelés

 

Gyökérkezelés | fogbélgyulladás

 

Fogaink saját anyagcserével rendelkeznek így van saját keringésük és beidegzésük is. Külső tényezők (pl.: mély fogszuvasodás, ütés, fogtörés) behatására begyulladhatnak.

A fogbélgyulladás általában intenzív, akár lüktető fájdalommal is jár és a fog a belsejében található élő szövegeket elpusztítja. Ilyenkor a fog belső részének teljes tisztítására, majd betömésére van szükség. Ez a gyökérkezelés.

Minden híreszteléssel ellenében, a gyökérkezelés fájdalom nélkül elvégezhető beavatkozás a mai modern technikával.

Image

A várandós kismamáknál is elvégezhető, mert

  • a gyökérkezelés során alkalmazott érzéstelenítés a magzatra nincs káros hatással
  • röntgen felvétel készítése nélkül is kivitelezhető

 

Miért érdemes a gyulladt vagy már elhalt fogak esetében a gyökérkezelés?

 

  • mert elsődleges célunk a saját fogak megtartása (ellentétben a fogeltávolítással)
  • gyökérkezelés által megszüntethető a fájdalom és a fog ráharapási érzékenysége
  • további fertőzéseket, gócbetegségeket előzhetünk meg


Gyökérkezelés | menete röviden


A panaszok tisztázása és a szájvizsgálat után, a gyökérkezelés első lépéseként egy röntgenfelvételt készítünk a kérdéses fogról (ezáltal képet kapunk a fog környezetéről, a gyökércsúcs körüli esetleges gyulladásos folyamatokról és a fogágy állapotáról).

  • érzéstelenítés után feltárjuk a fogat és a gyökércsatorná(ka)t
  • kitisztítjuk és egy gyulladás csökkentő gyógyszert helyezünk a csatorná(k)ba majd lezárjuk a fogkoronát ideiglenes töméssel, (csak ritkán, indokolt esetben hagyjuk nyitva)
  • legközelebbi alkalommal történik a gyökértömés elkészítése (ezáltal a fog üregrendszerét tökéletesen elzárjuk a szervezettől)
  • röntgen-kontroll


Gyökérkezelés után | röviden


A gyökérkezelés után az esetek többségében a kezelt fog panaszmentessé válik, mivel a fertőzött baktériumokban dús törmeléket eltávolítottuk és a fog belsejét fertőtlenítettük.

Előfordulhat, hogy a gyökérkezelés után 1-2 napig érzékeny marad a fog vagy egy ideig még ráharapásra érzékeny, de ez már nem jelent éles fájdalmat (a gyökércsúcs körüli terület gyulladása nem szűnik meg egyik pillanatról a másikra).

Gracilis vagy nagy felületen tömött fogakat, a gyökérkezelés után érdemes koronával beborítva megvédeni, mert gyökérkezelés után a fogak élettelenek (keringésük megszűnt), így idővel törékennyé válnak.
 

Fogbél gyulladás | tünetek

 

  • Érzékenység, fájdalom, mely külső ingerek hatására jelentkezik, és az inger megszűnése után el is elmúlik. A fájdalmat okozó fog mindig jól behatárolható. Súlyosabb eseteknél spontán fájdalom is kialakulhat, mely akár több órán át is eltarthat. Behatárolása már nehezebb feladat.
  • A fog elszíneződése, ez elhalt pulpájú fogak esetében alakul ki. Ezek a fogak semmilyen ingerre nem reagálnak.
  • Harapáskor jelentkező fájdalom, amikor a gyulladás már nem csak a fogbelet érinti, hanem a gyökér körüli részekre is átterjed
  • Röntgenelváltozás


Sok esetben hal el úgy észrevétlenül a pulpa, hogy semmilyen tünet nem jelentkezik. A pulpa elhalását követően előfordulhat, hogy a fog koronájából letörik egy darab, mely fájdalmatlan, hiszen az a fog már nem él. Ilyenkor feltétlenül azonnal forduljon fogászához, hiszen gyökérkezelés által, él pótlással, porcelán héjjal, esetleg koronával könnyedén felépíthető a fog hiányzó része, és ezzel megmenthető.


Gyökérkezelés | ellenjavallatok


Gyakorlatilag csak gyermekek esetében van ellenjavallata a gyökérkezelés beavatkozásnak, mindaddig, míg a maradó fogak teljes kifejlődése nem fejeződött be, illetve a gyökércsúcs szűkülése nem következett be. A fejlődésüket teljesen befejezett fogak esetén, minden esetben végezhető gyökérkezelés. Az alábbi kivételes esetektől eltekintve:


Gyökérkezelés | relatív ellenjavallatok

 

  • súlyos, krónikus betegség fennállása esetén
  • nagyon rossz szájhigiénia esetében
  • erőteljesen meggörbült gyökerek, legfőbbképp bölcsességfogak esetében
  • a gyökér törésének fennállása esetén
  • túlzottan nagy mennyiségű foganyaghiány esete, amikor a fog a gyökérkezelés után már nem állítható helyre
  • a fogak tartószerkezetének meggyengülése, fogágy betegség miatt kilazult fogak esetében – ilyenkor mindig először a fogágy betegséget kell gyógyítani, majd ennek sikeressége, vagyis a fogak mozgathatóságának megszűnése után kerülhet sor gyökérkezelés beavatkozásra.
     
Image

Implantátum

 

A fogászati implantátum egy rögzített titán csavar, ami a fog gyökereként funkcionál és a hiányzó fog tartós pótlására használják. Ez a legújabb vezető kezelés a foghiányok pótlására. Csúcstechnológiai technika, ugyanakkor sokkal jobban szolgálja a fogak megőrzését, mint a hagyományos hidas eljárás, mivel az implantátum nem a környező fogakra támaszkodik.

Rendelőnk a legmodernebb IHDE azonnal terhelhető implantátumokkal dolgozik, melyek a hagyományos kétfázisú implantátumokkal szemben számos előnnyel rendelkezik. Ezek ott is alkalmazhatóak, ahol nagyon kevés a vertikális csontállomány, miközben a horizontális csont mennyisége megfelelő, még ha nem is folyamatos. Az azonnali implantációban jártas fogorvos számára nincs komplikált vagy reménytelen eset, használatuk mindenkor egyenesen a kívánt kezelési eredményhez vezet.

Image

Az azonnal terhelhető implantátummal végzett kezeléseket helyi érzéstelenítéssel vagy altatásban végezzük, és jóval kevesebb kényelmetlenséggel járnak, mint egy foghúzás. A magas szintű elvárásoknak hála, az ilyen implantátum kortól és állapottól függetlenül megbízható.
 

IHDE AZONNAL TERHELHETŐ IMPLANTÁTUM


Mely esetekben segíthet önnek ez az implantátum rendszer?

  • Vékony állcsont
  • Fogínysorvadás
  • Cukorbetegség
  • Véralvadási rendellenességek
  • Dohányzás
  • Foghúzás után azonnal alkalmazható
  • Nincs szükség csontpótlásra
  • Amikor a hagyományos implantáció illetve csontbeültetés sikertelen volt
  • Bármilyen súlyos csonthiány vagy csontsorvadás esetén
  • Páciensek 99%-ánál alkalmazható
  • Akár 72 órával az implantátum beültetését követően a páciens megkaphatja Az új rögzített hidat
  • Alacsonyabb potenciális kockázat, mint a hagyományos implantológiában


Milyen előnyei vannak?

  • Implantátummal történő fogpótlás akár 5 nap alatt: hét elején megkapja a kezelést és hétvégére már saját fogaival élvezheti az étkezéseket.
  • Azok számára is alkalmazható, akiket korábban eltanácsoltak az implantátummal történő kezeléstől. (pl. mert nincs elegendő csontállomány, cukros, dohányzik stb.)
  • Ha már lemondott az implantátumos kezelésről, ne adja fel! Van remény!
  • Nincs szükség csontpótlásra
  • Az implantátummal történő fogpótlás egy végleges megoldás a foghiány okozta kellemetlenségekkel szemben.


A 3-5 napos IHDE implantátumokkal történő fogpótlás egy olyan technika, amit az implantológusok a világ minden táján már évek óta sikerrel alkalmaznak akár olyan pácienseknél, akiket a hagyományos implantátum rendszerrel nem lehetett kezelni.

Van megoldás - Nincs reménytelen eset!

 
Fogászati laborunkban a legmodernebb svájci és német technikákkal, anyagokkal dolgozunk, annak érdekében, hogy a természeteshez leginkább hasonlító kinézetet biztosíthassunk pácienseinknek, elérhető áron.
 

  • azonnal alkalmazható
  • nincs szükség kivehető fogsorra
  • nincs csontpótlás
  • nincsenek rejtett költségek

Amit az Ihde Azonnal Terhelhető Implantátum Rendszerről tudni érdemes

 
Gyors, biztonságos, kedvező ár-érték arányú! Így jellemezhetnénk legjobban az Ihde Azonnal Terhelhető Implantátumokat, ami már önmagában elég ahhoz, hogy világszerte több mint 100000 páciens választotta a 21. századi orvostudomány egyik legmodernebb fogpótló eljárását.
 
A svájci cég több, mint 60 éves tapasztalatának és Stefan Ihde Professzor fejlesztéseinek köszönhetően, az elmúlt 10 évben robbanásszerűen megnőtt az így implantált betegek száma.
 
Sikerét mindenekelőtt a gyorsaságának köszönheti, hiszen a mai rohanó világban kinek van ideje, kedve fogatlanul otthon ülni heteket, hónapokat a fogpótlásra várva? Az Ihde implantációs eljárás során a páciens akár azonnal, de legkésőbb 4-5 nap múlva egy rögzített (tehát nem mozgó, nem kivehető) pótlással hagyja el a rendelőt. Ez az egyedülállóan gyors eljárás annak köszönhető, hogy azonnal tudunk implantálni szinte bárhova, akár foghúzás után is, továbbá a művelet nem jár nagy feltárásokkal, nincs szükség csontbeültetésre még akkor se, ha a hagyományos implantátumokkal nem elegendő a csontállomány mennyisége, így a gyógyulás folyamata is nagyon gyors és a beültetés technikájának köszönhetően maximum 4-5 nap múlva a korona is feltehető. Tehát ennyi idő alatt foga lesz a betegnek és az implantátum azonnal terhelhetővé is válik.
 
Az eljárás mellett szól az is, hogy nagyon biztonságos. A cég adatai alapján a beültetett implantátumok 99,7%-a sikeres. Az azonnali terhelésű implantátumokkal rögtön, akár foghúzás után is szinte bárhová lehet implantálni, bárkinek, legyen szó cukorbeteg, dohányos, vagy akár csontritkulásban szenvedő páciensről. Ennek köszönhető, hogy a betegek 99%-ánál alkalmazható a módszer.
 
A kedvező ár-érték arányú is a pótlás, hiszen a gyorsasággal időt spórolunk meg, nem kell annyit a fogorvoshoz utazni, nincs költséges csontbeültetés, a fogorvosok által nyújtott csomag ajánlatokkal pedig akár 45%-kal olcsóbban kaphatja meg az implantátumokat, a mennyiségi kedvezmények miatt.
 
Természetesen, az Ihde Azonnal Terhelhető Implantátum Rendszer alkalmazása speciális szaktudást igényel, így elengedhetetlen az orvosok gondos és folyamatos képzése. Ez, illetve a kiváló minőségű svájci alapanyagok és a sok évtizedes, precíz, innovatív gyártási technológia együttese adja, hogy a cég kiemelkedően magas (99,7%-os) sikert ér el, az Ihde implantátumok bent maradásának mérésekor.
 
 Prof. Dr. Stefan Ihde: „Nálam az implantáció ott kezdődik, ahol a többiek feladják.”

Azonnali terhelésű és hagyományos impantátumok összehasonlító táblázata

 
 

Azonnali terhelésű impantátumok

  

Hagyományos impantátumok

 
0. nap   Diagnosztika (panoráma röntgen, Cone Beam CT, lenyomat, kezelési terv)     Diagnosztika ( panoráma röntgen, Cone Beam CT, lenyomat, vérvétel, kezelési terv)  
1. nap   Foghúzások, gyökéreltávolítások, implantátumok azonnali behelyezése, lenyomatvétel a rögzített fogpótláshoz.     Foghúzások, gyökéreltávolítások,az íny felvágása, szükség esetén csontpótlás, sinus emelés, sebek összevarrása, kivehető protézis.  
2. nap   Vázpróba        
3. nap   A végleges híd (1-3 fog húzása esetén) vagy a hosszú távú ideiglenes híd rögzítése (3-nál több fog eltávolítása esetén).     FÉL ÉVES GYÓGYULÁSI IDŐ
kivehető fogsorral.
 
4. nap   FÉL ÉVES GYÓGYULÁSI IDŐ
rögzített hosszútávú ideiglenes hidakkal.
       
181. nap   Lenyomatvétel     Az íny felvágása, implantátumok behelyezése, hosszú távú ideiglenes fogsor rögzítése  
182. nap   Pihenés        
183. nap   Vázpróba     FÉL ÉVES GYÓGYULÁSI IDŐ
kivehető fogsorral.
 
184. nap   Fogpróba        
185. nap   Távozás végleges fogsorral.        
365. nap         Vázpróba  
366. nap         Fogpróba  
367. nap         Távozás végleges fogsorral.  
Kezelés időtartama   4 vagy 185 nap     185 vagy 367 nap  
Kezelések száma   3-8 alkalom     8-25 alkalom  

 

Image

Röntgen


Fogorvosi diagnosztika első lépéseként minden páciensünknél az első alkalommal részletes szűrővizsgálatot végzünk, melynek során egy áttekintő képet kapunk a szájüregi képletek állapotáról. Ha szükséges a státuszfelvételeket röntgen-felvétellel egészítjük ki, így lesz teljes a fogorvosi diagnosztika.

Digitális panoráma röntgen


A berendezés egyszerűen és gyorsan készít röntgenfelvételt a teljes szájüregről, ez pedig szükséges a helyes diagnózis felállításához mind az általános fogászati eljárásokban, mind a szájsebészetben (implantátumok, szájsebészet, góckeresés) és fogszabályozásban.

Image

Ezekben az esetekben a panoráma röntgen nem helyettesíthető egy-két kisebb fogászati röntgenképpel. A felvételt egy külön erre a célra kialakított röntgenhelyiségben készítjük, majd továbbítjuk a kezelőhelyiségben található számítógép képernyőjére, valamint a fogászati szék képernyőjére. Kérésre az eredmény emailre továbbítható.

Intraorális röntgen


Kisebb beavatkozásokhoz, ami csak 1-3 fogat érint nincs szükség panoráma röntgenre. Ilyenkor célzott felvételt készítünk az adott fogról/fogakról, amihez elég az intraorális röntgen is.

Image

Szájsebészet


Szájsebészet az összefoglaló neve, minden olyan sebészeti beavatkozásnak, mely az arcon és az állcsonton végzett műtét. A szájsebészet segítségével orvosolhatóak a fogak, az állcsont megbetegedései, sérülései, törései, illetve a lágy részek (ajak, íny) elváltozásai.

Szájsebészet beavatkozások

  • foghúzás (fogak és foggyökerek eltávolítása), betört gyökerek eltávolítása sebészi feltárásból
  • áttörésben visszamaradt – megakadt fogak eltávolítása sebészeti feltárásból
  • bölcsességfog eltávolítás
  • gyökércsúcs rezekció
  • cysta műtétek, gyulladásos elváltozások kezelése
  • ínyplasztika, ajak, szájpadhasadék ellátása
  • fogínysorvadás sebészeti kezelése
  • fogászati implantáció, mely az állcsontba ültetett titáncsavarra helyezett korona, fogpótlásként való használatát jelenti

A beavatkozásokat helyi érzéstelenítésben, fájdalommentesen végezzük el.

Image

Szájsebészet, műtét utáni teendők


Bármilyen szájsebészet beavatkozás után, a gyors gyógyulás érdekében, feltétlenül tartsa be az alábbi tanácsokat!

  • A seb kímélése: ne szívogassa és ne öblögessen
  • A zsibbadás időtartama alatt ne egyen, hiszen fennáll a félrenyelés veszélye, megharaphatja nyelvét, ajkát
  • Fogmosáskor vigyázzon a sebre, óvatosan, de alaposan tisztítsa puha sörtéjű fogkefével
  • Az összevart sebet is kell tisztítani, hiszen a varratok közt is megtud ülni az ételmaradék
  • Szájzuhany minimum 1 hétig ellenjavallt
  • Javasolt betadineos szájöblítő oldat használata, fájdalom esetén fájdalomcsillapító
  • Ha felírt a kezelőorvos antibiotikumot, akkor azt végig be kell szedni
  • Pár napig a vérszivárgás teljesen normális jelenség, békén kell hagyni a sebet
  • A műtét nyomán arca megduzzadhat, melynek megelőzéseként, illetve kezeléseként jegelés ajánlott óránként 5-10 percet
  • 1 hétig alkohol, cigaretta, szájvíz tilos
  • 1 hétig élőflórás (tejtermékek, tojás), fűszeres ételek fogyasztása tilos
  • 1 hétig nehéz fizikai munka, sportolás, porban dolgozás tilos
  • Rendellenesség észlelésekor, azonnal forduljon kezelőorvosához
  • A megbeszélt időpontban jelentkezzen a kontrollra, varratszedésre

A fent felsorolt tényezők mindegyike fontos a szájsebészeti beavatkozás után, rendellenességek észlelése esetén ne várja meg a következő kontroll időpontját, hanem azonnal jelentkezzen kezelőorvosánál.

Image